Dawno temu odkryłem, że ogromną radość daje mi pomaganie innym w rozwoju. Uwielbiam patrzeć, jak ludzie żyją szczęśliwie, autentycznie oraz robią to co kochają i stają się w tym coraz lepsi.

Moje DLACZEGO to inspirowanie ludzi do zadawania sobie właściwych pytań oraz korzystania ze sprawdzonych narzędzi, które pozytywnie wpływają na ich rozwój osobisty i zawodowy, prowadząc ostatecznie do lepszego traktowania siebie i świata, w którym żyją.

Co więcej, wierzę że coś dobrego i wielkiego można zrobić tylko w grupie z wyjątkowymi ludźmi. Stąd liczę, że moje DLACZEGO jest spójne z pragnieniami innych osób – może właśnie z Twoim Drogi Czytelniku – i uda nam się połączyć siły! 

Jestem przekonany, że gdyby każdy robił to co kocha, poziom szczęścia na świecie byłby niebiański – zarówno po stronie “dostawców”, jak i klientów. Chciałbym dodać małą cegiełkę do zbudowania takiego świata!

Z doświadczenia przedsiębiorcy, konsultanta, trenera czy mentora – wiem, że do odkrycia kluczowych dla nas odpowiedzi niezbędne są właściwie postawione pytania, dobrane narzędzia i często – choć oczywiście nie zawsze – ktoś, kto poprowadzi nas w procesie rozwoju i będzie nam towarzyszył. Proces ten jest identyczny w przypadku szukania odpowiedzi, które dotyczą naszego osobistego rozwoju jak i organizacji – często dużych i dynamicznych – za jakie jesteśmy odpowiedzialni.

Wiem też, że życie przynosi nie tylko okazje i sukcesy, ale również poważne porażki (czyt. największe lekcje) i nieprzewidywalne kłopoty. I tu również życie osobiste i zawodowe rządzi się tymi samymi zasadami. Wiem jak smakują spektakularne sukcesy i wyróżnienia. Wiem też, co znaczy leżeć bezsilnie na ziemi. Wiem jak trudno jest wtedy jest szukać wsparcia. Wiem też, jak wielka jest w człowieku mądrość i siła wewnętrzna, kiedy przezwycięży się taki kryzys. Wiem też jakie cuda działa wtedy nabyta pokora, której przed kryzysem często nam brakuje.

Biznesem zajmuję się od 2004 roku. Mam kilka firm działających w różnych branżach, od ponad 16 lat zajmuję się szkoleniami i doradztwem. Przez ostatnie trzy lata podjąłem bardzo intensywne działania w zakresie rozwoju osobistego. Uczestniczyłem w wielu kursach i konferencjach w Polsce i za granicą, przeczytałem dziesiątki książek, poszedłem na studia MBA, przetestowałem we własnych spółkach wiele poznanych modeli i narzędzi.

Z tego doświadczenia rozwoju płynie też pewna przestroga. Duża część szkoleń branży rozwoju osobistego w Polsce nie uwzględnia tzw. ekologii celu. Szkolenia te zachęcają do realizacji wyznaczonych sobie kierunków jakby trochę “po trupach” (oczywiście tak tego nie nazywa), nakręcając uczestników do bardzo intensywnych działań, często skarnie egoistycznych i hedonistycznych. To w wielu wypadkach może kończyć się niepotrzebnymi dramatami osobistymi i zawodowymi, które z dłuższej perspektywy nic dobrego nie wnoszą. Mam też i takie doświadczenie, stąd będę przed nim przestrzegał.

Na koniec dwa słowa o moim DLACZEGO od prywatnej strony. Od blisko 18 lat jestem mężem i mamy z żoną 3 córki. Widzę, że dorastają one w świecie wspaniałego wyboru dróg, jakimi mogą pójść. Mam nadzieję, że dzięki temu blogowi – i temu co z niego dalej powstanie – młode pokolenia będzie miało dostęp do inspiracji, które pomogą im wybierać swoją drogę życiową zgodnie z tym co mają w sercach.