W kilku dosłownie słowach, bo nie o mnie na tym blogu chodzi, ale o Ciebie czytelniku i Twoje potrzeby.

Zacznę od ról życiowych jakie pełnię według ich ważności: jestem mężczyzną, mężem, ojcem Weroniki, Oliwii i Bianki oraz synem, przyjacielem, przedsiębiorcą, konsultantem i trenerem biznesu, a po godzinach, także taternikiem, żeglarzem, narciarzem, biegaczem i pochłaniaczem książek.

Dawniej wiele czasu poświęcałem na służbę w ramach Związku Harcerstwa Polskiego, będąc instruktorem, drużynowym, z-cą komendanta Hufca i instruktorem Centralnej Szkoły Instruktorskiej.

Ukończyłem różne kierunki studiów, początkowo geografię, póżniej Public Relations. Studiowałem na kierunku MBA w ramach programu organizowanego przez Business Center Club.

Branże, w których miałem swój biznes lub nadal go prowadzę to: PR, consulting i szkolenia, oświata prywatna, gastronomia i branża IT. Każda z nich rządzi się częściowo innymi prawami, a część zasad jest uniwersalna. Dobrze czuję się w tak różnorodnym biznesowo środowisku. Tym doświadczeniem chętnie służę moim Klientom.

W ramach działań doradczo-szkoleniowych miałem przyjemność współpracować m. in. z takimi markami jak: Philips, Toyota Motor Manufacturing United Kingdom, Toyota Motor Manufacturing Poland, Infosys BPO, Shell Shared Service Centre, Kraft, Roto Frank, PwC, Jabil Circuit Poland, Wabco, Hewlett-Packard, Ministerstwo Obrony Narodowej, Multilayer Pipe Company, Unilever, jeden z największych banków w Europie, Parki Narodowe Tatrzański, Karkonoski i Słowiński, Zespół Małopolskich Parków Krajobrazowych, Student Travel.

Większość powyższych projektów realizowałem we współpracy z firmą Kontekst HR, z którą nadal bardzo chętnie współpracuję i wiele jej zawdzięczam.

Najciekawszym z powyższych projektów była dla mnie przygoda z brytyjską fabryką Toyot’y, dla której przez ponad 2 lata miałem przyjemność szkolić z przywództwa brytyjskich menedżerów. W latach 2006-2008 w kilkuosobowym zespole trenerskim szkoliliśmy rocznie 1200 menedżerów wszystkich szczebli, realizując program moduł po module. To doświadczenie pozwoliło mi doświadczyć wyjątkowości pracy z zespole międzynarodowym i poznać kulturę biznesową Brytyjczyków. Na zawsze zmieniło to moje patrzenie na biznes i standard przywództwa, do którego warto dążyć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej, pisz proszę śmiało na adres grzegorz@gruza.eu.